Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Architektura zintegrowana z zielenią

31 Sierpnia 2016
​Połączenie architektury z zielenią ma bardzo długą tradycję, ponieważ już w czasach starożytnych budowano ogrody tarasowe, które łączyły roślinność z elementami budowlanymi. Obecnie ten trend również staje się popularny, czego przykładem może być chociażby Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie ze wspaniałym ogrodem na dachu oraz żywymi pnączami we wnętrzu bryły budynku.

Łączenie architektury z elementami flory to na przykład tzw. zielone ściany wewnątrz budynków, pozwalające na umieszczenie wertykalnych ogrodów w takich obiektach jak biura, obiekty publiczne, prywatne rezydencje czy zimowe ogrody. W tej technologii na ścianach mogą rosnąć rozmaite pnącza, mchy i wiele innych roślin. Stanowią one nie tylko oryginalny element dekoracyjny wnętrza, lecz także tworzą szczególny mikroklimat pozytywnie wpływający na przebywających w tym miejscu ludzi.

Oprócz roślinności wewnątrz budynków równie istotna jest również zieleń w najbliższym otoczeniu budynku, w tym trawniki, drzewa i krzewy i cieszące oko wieloma barwami najrozmaitsze odmiany kwiatów. Tę potrzebę estetycznego zagospodarowania miejsca, w którym się mieszka, od dawna rozumieją właściciele domków jednorodzinnych, staje się ona również coraz ważniejsza dla tych wszystkich, którzy kupują mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym. Dlatego także deweloperzy zaczynają dbać o zintegrowanie budowanych przez siebie inwestycji z naturą.

Na przykład osiedle Shiraz Trio zlokalizowane na warszawskich Bielanach wyróżnia się wieloma rozwiązaniami proekologicznymi oraz soczystą i intensywną zielenią roślin w najbliższym otoczeniu budynków. Roślinność jest posadzona nie tylko wokół mieszkań, ale również wspina się po ich elewacjach, co wzmacnia jeszcze dialog architektury z przyrodą. Dzięki kojącej bliskości elementów natury mieszkańcy mogą wspaniale wypoczywać i całkowicie odciąć się od otaczającego ich zgiełku miasta.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.