Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Beton architektoniczny we wnętrzach

6 Grudnia 2016
Domy z betonu kojarzą się jednoznacznie negatywnie – to przede wszystkim bloki, które wszystkie w poprzednim ustroju wyglądały tak samo szaro i brzydko. Jednak mimo tych skojarzeń nowoczesna architektura nie rezygnuje z tak interesującego surowca, jakim jest beton – ale używa go w inny sposób.

Obecnie beton zostaje bardzo często wykorzystany nie na zewnątrz, ale we wnętrzach mieszkalnych. Można z niego wykonywać całe ściany oraz mniejsze elementy, takie jak ścianki działowe, schody, blaty kuchenne czy elementy mebli. Najczęściej używa się specjalnie przygotowanego betonu architektonicznego, który wyróżnia się gładką powierzchnią oraz widoczną warstwą strukturalną z przebarwieniami i smugami, które podkreślają jego szlachetną formę, której nie trzeba przykrywać tynkiem.

W sprzedaży dostępne są płyty betonowe o różnych wymiarach służące do wykładania całych ścian i innych większych powierzchni . W ofertach producentów znaleźć można również meble z tego materiału, np. regały, komody stoły, a nawet fotele i sofy, które dzięki nowoczesnym technologiom produkcji nie są cięższe od mebli drewnianych. I, choć wydawałoby się, że beton ma jeden kolor, to szeroki jest wybór palety odcieni elementów z tego metariału – wiele odcieni szarości, biel, a nawet czasem odcienie z całej palety RAL.

Zalety betonu architektonicznego to przede wszystkim jego naturalność i ekologiczność, jeśli nie dodaje się podczas produkcji szkodliwych sztucznych włókien. Warto podkreślić również, że okładziny betonowe pozwalają na oddychanie ścianom i elewacji oraz utrzymują korzystny mikroklimat w pomieszczeniach. Są również bezpieczne dla alergików.

Betonowe elementy wykorzystywane są przede wszystkim w stylu minimalistycznym i industrialnym, we wnętrzach o charakterze loftów. Jednak bardzo dobrze sprawdzą się również w pomieszczeniach urządzonych w ciepłych barwach czy też jako tło dla elementów o bardziej wyrazistych odcieniach. Warto eksperymentować i tworzyć aranżacje wykorzystujące beton wraz z innymi materiałami, dzięki czemu możemy uzyskać bardzo interesujące efekty.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.