Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Cegła klinkierowa naturalny produkt wykorzystywany w budownictwie

9 Grudnia 2016
Cegły klinkierowe są naturalnym produktem powstałym z mieszanki gliny i piasku, która po wyrobieniu i uformowaniu zostaje wypalona w temperaturze powyżej 1000°C, dzięki czemu staje się wolna od alergenów i odporna na rozwój grzybów. Tego typu cegły są bardzo trwałe i wytrzymałe, a także odporne na działanie mrozu i innych czynników atmosferycznych, dzięki temu budynki z nich wznoszone mają bardzo długą żywotność.

Materiał ceramiczny, jakim jest cegła klinkierowa, bardzo dobrze akumuluje ciepło i jest całkowicie ognioodporny, więc znakomicie nadaje się do wykonania obudowy kominka czy ściany trójwarstwowej. Ważną zaletą tego materiału jest także dobra izolacja akustyczna, dzięki czemu wybudowane z niego ściany będą bardzo dobrze chroniły przed hałasem.

Cegły klinkierowe są dostępne w wielu kolorach, wielkościach i kształtach, dlatego oprócz ścian budynków mogą z nich powstawać elewacje, cokoły domów, kominy i zewnętrzne parapety okienne. Nadają się również do wykładania podłóg na tarasach i balkonach oraz podjazdów i chodników ogrodowych.

Wykonywanie elewacji domów mieszkalnych to jedno z częstszych zastosowań klinkieru, ponieważ jest on bardzo mało nasiąkliwy, niepalny, odporny na korozję chemiczną, biologiczną i nie zmienia koloru pod wpływem działania słońca. Do tego celu wykorzystywane są cegły w wielu naturalnych kolorach, w tym czerwone, brązowe, żółte, szare oraz białe. Najczęściej wybierane są jednak różne odcienie czerwonego, który szczególnie korzystnie prezentuje się w detalach elewacyjnych, takich jak cokoły czy słupy. Dodatkową zaletą elewacji klinkierowych jest ich naturalny wygląd, a dzięki temu dobre wtapianie się w otoczenie.

Duża dekoracyjność klinkieru umożliwia również budowanie z niego elementów małej architektury, w tym kwietników, altan czy grilli. Do tego celu najlepiej wybrać gładkie i łatwe do utrzymania w czystości rodzaje cegieł klinkierowych.

Cegła klinkierowa nie jest tanim materiałem, ale mimo to warto się na nią zdecydować. Przede wszystkim dlatego, że jest odporna na wpływ czynników atmosferycznych, bardzo trwała, świetnie łączy się z innymi materiałami budowlanymi oraz wyróżnia się wysokimi walorami estetycznymi.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.