Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Czy warto zdecydować się na połączenie kuchni z salonem?

12 Grudnia 2016
Jednym z popularniejszych w ostatnich latach trendów architektonicznych jest połączenie kuchni z salonem lub pokojem dziennym. Część nowych mieszkań jest od razu w ten sposób zaprojektowana, jednak również w przypadku starszych lokali wiele osób decyduje się na wyburzenie ścianki dzielącej te dwa pomieszczenia.

Połączenie kuchni i salonu to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku wnętrz o niewielkim metrażu, ponieważ daje wrażenie przestronności i dużej przestrzeni. W kuchni często brakuje okna lub jest ono niewielkie, a dzięki połączeniu jej z pokojem dziennym stale się ona lepiej doświetlona dziennym światłem. Również samo urządzenie i zagospodarowanie jednego większego pomieszczenia jest łatwiejsze niż dwóch osobnych. Dodatkowo połączenie kuchni z pokojem staje się korzystne z punktu widzenia osoby gotującej, ponieważ nie jest ona oddzielona od innych i cała rodzina może jednocześnie cieszyć się przygotowywaniem posiłków, jedzeniem oraz rozmową.


Funkcjonalne urządzenie wnętrza

Aby jednak takie wielofunkcyjne wnętrze spełniało swoją rolę, trzeba zadbać o jego urządzenie. Przede wszystkim warto tak ustawić blat kuchenny, by jednocześnie mogło mieć do niego dostęp kilka osób, dzięki czemu przyrządzanie posiłków będzie szybsze. Dobrym pomysłem jest również takie rozplanowanie urządzeń kuchennych, by wiele czynności można było wykonywać, będąc zwróconym twarzą w stronę salonu, co umożliwi rozmowę z domownikami lub gośćmi.

Aby otwarta kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna, najlepiej umieścić część kuchenną jak najbliżej drzwi wejściowych, wtedy unikniemy przechodzenia z zakupami lub śmieciami przez całe pomieszczenie. Dobrze również ustawić stół niedaleko miejsca przygotowywania posiłków, aby móc sprawnie podawać gotowe potrawy do jedzenia.

Nie tylko zalety

Przed wyborem kuchni połączonej z salonem warto zapoznać się również z minusami takiego rozwiązania. Jednym z nich jest rozchodzenie się zapachów kuchennych po całym pomieszczeniu, co może przeszkadzać, szczególnie jeśli gotuje się bardzo często. Dużą pomocą w tym przypadku będzie wybranie okapu kuchennego o dużej mocy i jednocześnie cichym działaniu, który pomoże uporać się z zapachami jedzenia. Inną niedogodnością jest konieczność stałego utrzymywania porządku, ponieważ wszelki bałagan w kuchni staje się widoczny dla wchodzących do salonu i nie można go ukryć przed niespodziewanymi gośćmi.

Zanim więc zdecydujemy się na wybór jednego z rozwiązań, przemyślmy dokładnie jego wady i zalety, bo rodzaj kuchni, który wybierzemy, będzie nam służył wiele lat i warto, aby był jak najbardziej dopasowany do naszego stylu życia i funkcjonalny dla nas.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.