Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Drewno w mieszkaniu

7 Października 2016
Drewno jest materiałem wykorzystywanym często we wnętrzach i uważa się je za najbardziej przyjazny środowisku surowiec. Szczególnie lubią je osoby, które urządzają mieszkanie czy dom w ekologicznym stylu i szukają naturalnych materiałów wykończeniowych, ale pasuje również do aranżacji w bardziej klasycznym stylu.

Surowiec ten jest od wielu lat najczęstszym wyborem na podłogi. Możemy wybrać deski z litego drewna, parkiet, mozaikę albo panele drewniane. Na podłogi, szczególnie te często użytkowane, warto zakupić trwadsze gatunki drewna, takie jak dąb czy jesion, a mniej odporne na zużycie deski brzozowe mogą nam posłużyć na podłodze, np. w sypialni.

Dla tych, którym znudziły się tynki, farby i tapety na ścianach, dobrą propozycją jest również zastosowanie drewna. Możemy wybrać drewnianą boazerię, która jednak inaczej niż kiedyś nie jest lakierowana, ale jedynie zabezpieczana bejcą lub olejem, które pogłębiają jej barwę i podkreślają fakturę. Obkłada się nią całe ściany lub tylko ich fragmenty, efektownie wygląda także łączenie w niej kilku gatunków drewna. Inną propozycją drewnianej okładziny ściennej jest fornir, czyli bardzo cienkie warstwy drewna naklejane na sklejkę lub płytę MDF. Ich zaletą jest dużą plastyczność, co pozwala na zastosowanie na powierzchniach łukowych ścian czy zaokrąglonych cokołach.

Oprócz wykładania ścian i posadzek dużym powodzeniem cieszą się meble wykonane z drewna rodzimego i egzotycznego, które oprócz niezwykłego wyglądu wyróżnia wieloletnia trwałość i odporność na uszkodzenia. Drewno może występować właściwie w każdym elemencie wykończenia wnętrza i w każdym pomieszczeniu. Po odpowiedniej impregnacji nadaje się nawet do łazienek i innych pomieszczeń o wysokiej wilgotności oraz częstym kontakcie z wodą.

Dzięki temu, że drewno występuje w tak wielu gatunkach różniących się wyglądem i twardością, każdy z nas może wybrać taki jego rodzaj, który najbardziej pasuje do indywidualnej koncepcji wykończenia danego wnętrza. 

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.