Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Ogrody wertykalne nowoczesne połączenie architektury z zielenią

10 Grudnia 2016
Nasze życie staje się coraz bardziej stresujące i – szczególnie w miastach – coraz dalsze od przyrody i naturalnej zieleni. Jednak kontakt z naturą i roślinami ma działanie uspokajające i pozytywnie działa na nasze samopoczucie. Dlatego nowoczesne rozwiązania architektoniczne starają się uwzględniać ten element w swoich projektach i dbać o to, by nawet w projektach budynków realizowanych w miastach znalazło się sporo elementów zieleni, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Jednym z najciekawszych pomysłów są ogrody wertykalne, które powstały jako rozwiązanie problemu wygospodarowania w mieście przestrzeni na hodowanie roślin. Idea okazała się prosta – jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca w poziomie, to zagospodarujmy przestrzenie pionowe, czyli ściany wewnętrzne i zewnętrzne różnego typu budowli. Takie podejście do architektury zaowocowało wieloma innowacyjnymi projektami, wśród których warto wymienić choćby ogród na poziomej części wiaduktu autostrady we Francji czy żywe ściany roślinne w takich miastach jak Lizbona czy Los Angeles.

Jednak ogrody wertykalne spotkać można nie tylko na zewnątrz, lecz również we wnętrzach budynków. Mogą być one montowane na całej powierzchni ścian albo tylko w ich fragmentach. Zwykle najpierw między ścianą a konstrukcją ogrodu umieszcza się warstwę ochronną, która usztywnia konstrukcję i jednocześnie chroni ścianę przed zawilgoceniem. Następnie na mocnych ramach osadza się panele, w których będą donice z ziemią oraz roślinami.

Warto również zainstalować system nawadniania, który pozwoli na łatwe dostarczanie wody oraz innych składników pokarmowych do całego ogrodu. Rośliny, które najkorzystniej sadzić w tego typu ogrodach, to przede wszystkim takie, które wyróżniają się pnącym pokrojem, ozdobnymi liśćmi i nie potrzebują zbyt wiele ziemi w donicach.

Ogrody wertykalne we wnętrzach wyróżniają się wieloma zaletami, w tym przede wszystkim tworzą korzystny mikroklimat w pomieszczeniu oraz działają jak naturalny filtr powietrza, ponieważ kumulują i neutralizują zanieczyszczenia. Są nie tylko oryginalnym elementem dekoracyjnym, lecz także przyczyniają się do odprężenia i relaksu osób przebywających w ich pobliżu. Dlatego, jeśli nie mamy własnego ogrodu na zewnątrz, a chcemy mieszkać w otoczeniu zieleni, warto rozważyć tę propozycję.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.