Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Oryginalne rozwiązania cegła we wnętrzu

26 Listopada 2016
Cegła jest tradycyjnym materiałem stosowanym od wieków w budownictwie. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa nie tylko na zewnątrz budynków – tu niektóre firmy deweloperskie wykorzystują dekoracyjną cegłę klinkierową, lecz również we wnętrzach mieszkań – tu znajduje zastosowanie jako oryginalna dekoracja ścian, obudowy kominka lub wyspy kuchennej. Pojawia się zarówno w aranżacjach loftów, jak i mieszkań urządzonych w stylu rustykalnym czy minimalistycznym. W jaki sposób wykonać taką dekorację oraz jakie zalety i wady mogą być z nią związane?

Najprościej jest oczywiście wtedy, gdy ściany budynku, w którym mieszkamy, wykonane są z cegły. Wtedy wystarczy usunąć tynk z miejsca, gdzie chcemy, by widoczna była tylko cegła. Następnie powierzchnię trzeba wyczyścić ostrą szczotką albo wypiaskować, a później przemyć wodą z dodatkiem środka oczyszczającego. Po tych zabiegach powinniśmy zaimpregnować ceglaną ścianę odpowiednim preparatem i dekoracja jest gotowa.

Ci, którzy nie dysponują ceglanymi ścianami, mogą nałożyć cegły na ścianę – do wyboru są cementowe i ceramiczne. Inną opcją, która nie obciąża tak bardzo stropu, jest zastąpienie całych cegieł ciętymi lub zastosowanie płytek klinkierowych – ta metoda dobrze sprawdza się również wtedy, gdy ceglaną dekorację chcemy mieć tylko na fragmencie ściany lub w innym miejscu, choćby takim jak wyspa kuchenna.

Cegła we wnętrzu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest uniwersalna i pasuje do wielu wnętrz urządzonych w różnych stylach. Jest odporna na wilgoć, niskie temperatury i uszkodzenia mechaniczne, a także łatwa do utrzymania w czystości, sprawdzi się więc w kuchni, łazience, a nawet w pomieszczeniach nieogrzewanych zimą. Ceglane elementy bardzo dobrze akumulują ciepło i długo je utrzymują, są również znakomitym izolatorem akustycznym i pozwalają na wyciszenie wnętrza.

Istnieje jednak również kilka mniej funkcjonalnych aspektów, o których powinniśmy pamiętać, jeśli decydujemy się na użycie cegły w funkcji dekoracyjnej we wnętrzu. Przede wszystkim cegła jest bardzo ciężka i obciąża całą konstrukcję budynku, a jeśli szukamy meteriału wysokiej jakości, to również dość droga. Tu dobrym rozwiązaniem będzie wybór dużo lżejszej cegły ciętej lub płytek klinkierowych.
I na koniec pamiętajmy, że jeżeli decydujemy się na cegłę we wnętrzu, to wymaga ona oszczędnych dekoracji ściennych, bo sama jest głównym elementem przyciągającym wzrok. Będzie więc bardzo dobrze współgrała z płytami wykonanymi z betonu lub sąsiednimi ścianami w jednolitym kolorze.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.