Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Styl minimalistyczny we wnętrzach

30 Listopada 2016
Jednym z trendów silnie obecnych w ostatnim czasie w aranżacji wnętrz jest styl minimalistyczny, który pochodzi z Japonii. Jego główne elementy to odczucie przestronności i porządku we wnętrzu, harmonijność oraz brak widocznych ozdobników, niepotrzebnych detali i bibelotów.

Główne cechy charakterystyczne dla tego stylu to przede wszystkim:

- Minimalna liczba mebli – pozostają jedynie te, które są naprawdę niezbędne, większość szaf zostaje umieszczona w zabudowie, dzięki czemu nie zaburza się jednolita powierzchnia ścian, a wnętrze nie jest zagracone wieloma szafkami czy półkami.

- Jednolite i gładkie płaskie powierzchnie – wszelkie blaty, stoły czy biurka są gładkie z wyjątkiem minimalnej liczby dekoracji i niezbędnych dodatków, które dzięki temu, że nie jest ich zbyt wiele, są bardziej zaakcentowane i łatwiejsze do wyeksponowania.

- Istotne jest zastosowanie koloru na powierzchniach. Często wykorzystuje się kolory podstawowe, wyraziste i kontrastowe połączenia barw. Popularne są biel, czerń i szarość.

- Minimalistyczne wzornictwo chętnie używa takich materiałów jak szkło, drewno, metal i tworzywa sztuczne, a także kamień i ceramika. Łączy je ze sobą w prostych projektach, pozbawionych niefunkcjonalnych ozdobników.

W związku z wymienionymi cechami styl minimalistyczny doskonale sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych i industrialnych, w tym w loftach. Natomiast dzięki lekkości i odczuciu przestrzenności nadaje się również do aranżacji niewielkich powierzchni.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.