Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Szkło w nowoczesnej architekturze

2 Grudnia 2016
Elementy szklane w architekturze są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim do wnętrza budynku dopływa światło i ciepło. Najczęściej szkło wykorzystywane jest w oknach, drzwiach, meblach czy przepierzeniach wewnętrznych budynku.

W ostatnim czasie modna staje się architektura szklana, która swobodnie korzysta z tego materiału i używa go nawet w konstrukcjach całych ścian. Na przykład w Warszawie kilka wybudowanych niedawno wieżowców zostało prawie w całości pokryte imponującymi fasadami ze szkła. Realizowane są również projekty, w których ze szkła powstają całe ściany domów mieszkalnych , co daje wrażenie większego otwarcia pomieszczenia na otoczenie zewnętrzne i nieograniczoną przestrzeń.

Pod względem funkcjonalności szkło wcale nie jest materiałem tak kruchym, jak mogłoby się wydawać. Dzięki nowoczesnym technologiom staje się coraz bardziej trwałe i nie ulega większym zmianom czy zniszczeniom nawet po wielu latach użytkowania. Zapewnia również bardzo dobre doświetlenie pomieszczenia, a odpowiednie systemy klimatyzacji użyte w takim budynku chronią przed nadmiernym nagrzaniem się wnętrza.

Jednak użycie szkła wiąże się także z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim szklane fasady i ściany zabierają nam miejsce użytkowe na meble, dlatego najlepiej współgrają z wnętrzami minimalistycznymi, w których występuje tylko kilka niezbędnych sprzętów. Warto natomiast w takich pomieszczeniach umieszczać rośliny, które doskonale pasują do szklanych płaszczyzn.

Inne ograniczenie szkła to jego przezroczystość, a więc w takim miejscu nie będziemy mogli odczuwać prywatności i nie będziemy mieli możliwości łatwego odcięcia się od innych ludzi. Dlatego szczególnie w domach mieszkalnych warto dobrze się zastanowić, w których miejscach przeszklenia będą nie tylko imponująco wyglądać, ale także nie będą przeszkadzać w naszym codziennym funkcjonowaniu.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.