Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

W zgodzie z naturą kamień we wnętrzach

22 Września 2016
Już od jakiegoś czasu coraz więcej uwagi zwraca się na ekologię i powrót do natury w różnych aspektach naszego życia, w tym również w aranżacji wnętrz. Jednym z elementów, które wpisują się w ten ekologiczny trend, jest kamień naturalny, który może zostać wykorzystany w bardzo różny sposób w naszym mieszkaniu.

Najczęściej kamień używany jest na podłogach, schodach, blatach kuchennych i łazienkowych oraz parapetach, może również służyć do wykładania całych ścian czy ich fragmentów, np. przy kominku albo w kuchni w pobliżu miejsca do gotowania.

Zalety kamienia to przede wszystkim naturalny i szlachetny wygląd oraz ogromny wybór wymiarów, kolorów i struktur, dzięki czemu można łatwo znaleźć taki, który jak najlepiej będzie wpisywał się w klimat naszego wnętrza. Minusami kamienia są przede wszystkim wysokie ceny, a także skłonność do zarysowań i wchłanianie wody przez niektóre z jego rodzajów, dlatego warto najpierw dobrze się zastanowić i dobrać odpowiedni rodzaj kamienia zależnie od celu, w jakim zamierzamy go użyć.

Rodzaje kamienia naturalnego wykorzystywane we wnętrzach


Granit – to twardy i nienasiąkliwy rodzaj kamienia, dlatego dobrze sprawdzi się w postaci płytek podłogowych nawet w wilgotnych pomieszczeniach.

Marmur – jest twardy ale nieodporny na zaplamienie, póki nie zabezpieczy się go impregnatem. Może służyć jako okładzina ścian, wykończenie podłogi czy zostać wykorzystany w innym miejscu mieszkania.

Łupek – wyróżnia się bardzo wyraźną budową warstwową i bardzo łatwo rozszczepia się na płytki. Jest kamieniem nienasiąkliwym i ma chropowatą powierzchnię, która zapewnia dużą przyczepność, więc wykonana z niego posadzka nie będzie śliska.

Trawertyn – jest bardzo twardą odmianą wapienia o porowatej strukturze, więc aby móc zastosować go na posadzki, trzeba zaszpachlować otwory i zabezpieczyć jego powierzchnię. Kamień ten wygląda bardzo dekoracyjnie również jako okładzina ścian w kuchni, pokoju czy na klatce schodowej.

Piaskowiec – jest twardszy od wapienia, ale porowaty i nasiąkliwy, więc bardzo szybko się plami. Dlatego najlepiej stosować go na okładziny ścian, kominków czy do elementów stanowiących ozdoby architektoniczne. Można go używać na podłogi tylko w miejscach, gdzie jest małe natężnie ruchu i nie ma ryzyka częstych zabrudzeń.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.