Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany Mieszkania na sprzedaż – Warszawa Bielany

Wyspa kuchenna

16 Grudnia 2016
Ciekawym trendem w ostatnim czasie stają się wyspy kuchenne, które coraz częściej projektuje się wraz z innymi meblami znajdującymi się w kuchni. Taka wyspa to nic innego jak wolno stojąca szafka z blatem, która umożliwia wygodne przygotowywanie posiłków nawet przez kilka osób jednocześnie. Dostęp do niej jest możliwy z każdej strony, dlatego najlepiej aby stała na środku pomieszczenia kuchennego, może być również elementem oddzielającym część kuchenną od wypoczynkowej w przypadku projektowania kuchni połączonej z salonem.

W skład wyspy mogą wchodzić takie urządzenia jak piekarnik, zmywarka czy nawet niewielka lodówka, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę, by dostęp do każdego nich nie kolidował z dostępem do szafek. Na blacie wyspy umieszcza się często również zlewozmywak i kuchenkę albo płytę grzewczą. Jednak wtedy musimy pamiętać, by płyta była odpowiednio duża i pozostało na niej miejsce na blat roboczy, przy którym będziemy mogli swobodnie przygotowywać posiłki.

Pamiętajmy również, że wyspa kuchenna nie sprawdzi się w każdej przestrzeni, a szczególnie w zamkniętej kuchni o niewielkim metrażu, ponieważ wymaga sporo wolnego miejsca wokół siebie i sama zajmuje dużo przestrzeni. Aby wyspa była funkcjonalna, musi być do niej swobodny dostęp z każdej strony, natomiast w innym przypadku zamiast usprawnienia będzie stanowić tylko niewygodną przeszkodę.

Dlatego przy planowaniu takiej funkcjonalności w naszej kuchni warto najpierw poradzić się architekta wnętrz, który po przeanalizowaniu naszych warunków mieszkalnych dopasuje optymalną wielkość wyspy oraz w sposób funkcjonalny rozmieści w niej wszystkie szafki i niezbędny sprzęt.

Deweloper z Warszawy – kontakt

 

Przygotowaliśmy dla Państwa propozycję zakupu mieszkań deweloperskich na nowoczesnym i bezpiecznym osiedlu na warszawskich Bielanach. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego wszystkie osoby zainteresowane zakupem nowego mieszkania w Warszawie. Z miłą chęcią umówimy się na spotkanie celem zaprezentowania naszej oferty.